
Google je zvanično najavio Nexus 9 tablet, koga proizvodi kompanija HTC. Ovo predstavlja povratak HTC-a u Nexus vode, jer je ovaj proizvođač sa Tajvana napravio prvi Android uređaj (HTC Dream), a potom i prvi Nexus uređaj (Nexus One telefon).
Pored Nexus 6 pametnog telefona, Nexus 9 će biti jedan od prvih uređaja koji će doći sa Android 5.0 Lollipop operativnim sistemom.
Kao što je i očekivano na osnovu glasina i procurelih fotografija, tablet poseduje displej sa odnosom stranica 4:3. Na poleđini prisutan je Nexus logo, dok se u gornjem levom uglu nalazi kamera. Kamera na prednjoj strani je u centralnom delu. A na donjoj strani prisutan je microUSB port za punjenje.
Nexus 9 predstavlja i povratak Nvidia Tegra čipseta, jer ga pokreće moćni K1 procesor.
Kompletne specifikacije Nexus 9:
Displej | 8.9 inča (2048×1536 piksela), 4:3 odnos stranica |
Procesor | NVIDIA Tegra K1 64-bit dvojezgarni procesor na 2.3 GHz |
RAM | 2GB DDR3 |
Memorija | 16GB i 32GB za WiFi, 32GB za LTE |
Kamera | 8MPix nazad sa BSI, f/2.4, 1080p video 1.6MP napred, BSI, 720p video |
Povezivanje | 3.5mm stereo audio džek, NFC, Bluetooth 4.0 sa aptX, Wifi 802.11ac, Chromecast |
Mreže (LTE verzija) | HSPA+/LTE |
Zvuk | BoomSound stereo zvučnici na prednjoj strani |
Baterija | Li-Polymer 6.700mAh |
OS | Android 5.0 Lollipop |
Dimenzije | 22.6 x 15.3 x 0.78 cm |
Težina | WiFi 425 grama, LTE 436 grama |
Dodaci | Tastatura, futrola |
HTC Nexus 9 će biti dostupan sa 16GB ili 32GB memorije u WiFi varijanti, dok će LTE verzija biti sa 32GB memorije.
Nexus 9 će biti dostupan po početnoj ceni od 399 dolara i od 17. oktobra moguće je poručiti ga preko zvaničnog web sajta, dok će postati dostupan 3. novembra.
Da li vam se dopada Nexus 9? Hoćete li zameniti svoj Nexus 7 za njega?
Izvor: Android Central
Hoće li i kod vas stići 3. novembra?
Hoće li biti i iste cene, od 399$??